Termal Kamera Çözümlerimiz

Termal Kamera Çözümlerimiz; Bir diğer bilinen adı ile Ateş Ölçer Kamera Gelişmiş Termal kameralar, Vücut sıcaklığı taraması yapma yeteneğine sahiptir. Bu nedenle ofis binalarında, fabrikalarda, istasyonlarda, havaalanlarında ve diğer toplu yaşamın olduğu kapalı mekânlarda hızlı ve ön ateş taraması için kullanılabilir.

Termal kamera, yaklaşık 1-3 metre uzakta doğru ölçüm sıcaklığını elde edebilen temassız sıcaklık ölçümünü destekler. Bu durum, fiziksel temastan kaynaklanan enfeksiyon riskini azaltır.

Dünyada devam etmekte olan günümüzde Covid – 19 virüsü sebebiyle bir çok sosyal ortam barındıran lokasyonlarda sıklıkla tercih edilen termal kameralar bir saniyede alan içerisindeki kişilerin vücut sıcaklıklarını tanımlayarak sizlere ön bir tanı koyma fırsatı sağlar.

Corona Covid – 19 virüsünün bilinen en yaygın belirtisi vücut ısısı artışıdır. Hizmetlerin durdurulması zor olan hava alanları, askeri kurumlar, devlet daireleri, sağlık servisleri, fabrikalar, iş merkezleri, plazalar ve alışveriş merkezleri gibi toplu giriş çıkışların olduğu alanlarda insan vücut ısısının tespitinde en kolay yöntem termal kameralardır.

termal ateş ölçer kamera
Termal Kamera | Ateş Ölçer Kamera
Termal Kamera | Ateş Ölçer Kamera
Özellileri

Bir saniye altında sıcaklığı tespit edebilme

Aynı anda çoklu kişi ölçümleme

Fiziksel teması önlemek için temassız ölçüm

Operatörleri bilgilendirmek için alarm uyarısı

Çevresel ısı kaynaklarından gelecek yanlış alarmı engelleyecek algoritmaya sahiptirler

Kullanım Alanları ve Avantajları

Kullanım Alanları: Hastane, Marketler, İstasyonlar, Havalimanları, Tren Garları, Kamu Kurumları, Okullar ve Üniversiteler, Yüksek Binalar

Avantajları:

AI Yüz Algılama: Termografik kameralar Yapay Zekaya sahiptir. Topluluk içindeki yüzleri bulur ve sadece yüzdeki ateşi ölçer.

Özel Algoritma: Termografik kameralar, sıcaklık ölçümü termografisi için özel olarak optimize edilmiş, kendi geliştirdiği algoritmaya sahiptir.

Dahili Ses: Belirlenen değer üzerinde ateş ölçtüğünde operatörü sesli olarak uyararak operasyonun karmaşıklığını ortadan kaldırır.

Çözüm: Eksiksiz çözüm sağlar. Bi-Spectrum, 4MP kamerası ile aynı zamanda güvenlik kamerası olarak kullanılabilir.

 

AGB Bina Teknolojileri 2016 yılından beri uzun süreli hizmetlerinde her zaman kaliteyi ön planda tuttu. Sağlık konusunda ki hassasiyetimiz ise kaliteye verdiğimiz önemi ikiye katladı. Bu sebeple sizin sağlığınız için en  iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz.

Diğer markalarımızı görmek için isterseniz burayı, ya da menülerden hizmet sağladığımız menü başlıklarına  tıklayabilirsiniz.